Chci půjčit

Byt 3+1 blízko MHD

„Všechno jsme si předem propočítali, takže jsme dokázali na správných místech ušetřit.“”

Tomáš O., Pardubice

400 000 Kč

2 měsíce

Největší výzva při zařizování bytu? Pro devětatřicetiletého Tomáše domluvit se se zbytkem rodiny na kompromisu, se kterým budou všichni spokojeni. Jak se mu to povedlo?

Když se Tomáš rozhodl investovat do vlastního bydlení, bylo jasné, že co může ušetřit na ceně bytu, bude možná muset vložit do jeho rekonstrukce.

Tomáš neřešil své bydlení poprvé. Jenže startovací byt přestal vyhovovat rostoucí rodině, a tak se začali poohlížet po něčem větším. Nalezený byt měl spoustu výhod, například v podobě klidnější lokality obklopené zelení, dobré dostupnosti dcery do školy a vyhovujícího spojení MHD do města. Jenže si žádal rychlou rekonstrukci.

„Základní rekonstrukční práce probíhaly jeden týden, ale navazující opravy včetně řešení elektřiny zabraly další dva měsíce,“ vysvětluje Tomáš a pomalu odhaluje náročnost svého rozhodnutí.

U ČMSS čerpal celkem 400 000 korun, z toho polovinu použil na dofinancování hypotéky a zbytek si půjčil na rekonstrukci. „Výhodou bylo, že paní makléřka je moje sestra, takže mi velmi pomohla s veškerým zařizováním a papírováním při koupi bytu i jeho následné rekonstrukci. Díky její rychlosti, spolehlivosti a vstřícnosti jsme se ničeho nebáli.“

Jenže situace měla jeden háček. Rodina se musela z původního bytu vystěhovat za pouhých 14 dnů a v novém bytě se zabydlet již jediný týden od jeho zakoupení.

Vše se sešlo tak, že rodina dokonce pomáhala stěhovat původního majitele svého nového bytu! K tomu museli během týdne nový byt vymalovat, připravit elektřinu a přestěhovat všechny svoje věci. Jenže v novém bytě ještě zdaleka nebylo vše hotovo, a tak byla rodina nucena bydlet dva měsíce doslova v krabicích, dokud nepořídili novou postel a další nábytek. Ale bojové podmínky zvládli a nové bydlení si teď už nemůžou vynachválit.

„Na všechno jsme měli tabulku, rozpočet na koupi nábytku, na osvětlení. Všechno jsme si předem propočítali, takže jsme dokázali na správných místech ušetřit,“ vysvětluje Tomáš svou taktiku. Rodina pak postupně řešila v bytě novou dlažbu, kachličky, omítky, futra a také podlahy.

„Tatínek je naštěstí elektrikář, manželka restaurátorka, já truhlář, takže jsme byli schopni udělat si vše sami a ještě si i přesně na míru pořídit veškerý nábytek,“ raduje se Tomáš z bytu o dispozici 3+1 a rozloze 75 m2. „Do budoucna ještě plánujeme instalovat dřevěné zárubně a dveře do některých místnosti a pořídit žaluzie,“ uzavírá majitel bytu.

přečíst celé >zobrazit méně >

Odvahu dodalporadce
Otavová Kateřina

kontakt na poradce

Pan Tomáš se rozhodl pořídit si větší a útulnější bydlení, aby se mohla jeho rodina ještě více rozrůstat. Jako můj dlouholetý klient se rozhodl, využít mé nabídky na výhodný úvěr. Klient už více než rok spokojeně bydlí.

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Tarifní varianta
Podkategorie tarifu. Tarif stavebního spoření může mít několik variant.
Číslo na konci názvu tarifní varianty označuje celkovou dobu splatnosti úvěru (překlenovacího úvěru a úvěru ze stavebního spoření).
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti

Údaje v tabulce jsou pouze orientační. Nárok na úvěr ze SS vzniká po dosažení hodnotícího čísla a splnění dalších ustanovení dle platných VOP.

Napište nám

Zanechte nám své kontaktní údaje a my se vám v nejbližší době nezávazně ozveme.

Všechny položky jsou povinné.

Informace zde obsažené nejsou nabídkou (návrhem na uzavření smlouvy) ani veřejným příslibem ČMSS. K získání a využití uvedených produktů a služeb je třeba uzavřít s ČMSS smlouvu a splnit podmínky uvedené ve smlouvě.
ČMSS není povinna smlouvu uzavřít. 2018 © Českomoravská stavební spořitelna, a.s.