Chci půjčit

Dům na klíč 4+kk

„V původním projektu byl dům plánovaný jako 3+kk s garáží, ale mladé rodiny s dětmi řeší, aby měli potomci vlastní pokoj, takže se z garáže nakonec stal plnohodnotný prostor pro děti.“”

Martina R.,

4 500 000 Kč

5 měsíců

„Jako každá mladá rodina jsme uvažovali o větším bydlení,“ začíná své vyprávění o odvážné cestě k vlastnímu domu administrativní pracovnice Martina.

Rodina žila v bytě a plánovali také v bytě, byť větším, zůstat. Jenže když dostali tip na nedaleký dům, vše se změnilo. Stačila jedna prohlídka s realitním makléřem a bylo rozhodnuto: „Když jsme zjistili cenovou relaci vytipovaného domu, během dvou dnů jsme změnili plán a vidinu většího bytu jsme rovnou vyměnili za dům. V ČMSS jsme udělali finanční model a zjistili, že meziúvěrová splátka je ve stejné výši jako splátka na novou hypotéku. Obratem jsme prodali byt 3+kk, což se nám podařilo do týdne, a pak už jsme začali čerpat meziúvěr.“

Rozhodnutí samotné ale nebylo snadné a žádalo si kus odvahy: „Na jednu nemovitost jsme již hypotéku měli, tu jsme prodali a začínali jsme opět od začátku.“

Paní Martina ale nelituje. Kvůli dceři, která začala na Praze 10 chodit do školy, nechtěla měnit lokalitu a domem se jim víc než splnil sen.

„Dům byl postaven na klíč, nebylo proto potřeba měnit dispozice, až na pár výjimek. V domě nebyla komora, takže tu jsme dodatečně doprojektovali, a zároveň do ní dosadili kotel. Měnila se také dispozice vjezdu, což se nakonec ukázalo jako celkem velké úřední martýrium. Ale zvládli jsme to. A ještě jedna věc – v původním projektu byl dům plánovaný jako 3+kk s garáží, ale mladé rodiny s dětmi řeší, aby měli potomci vlastní pokoj, takže se z garáže nakonec stal plnohodnotný prostor pro děti. Dům má nyní rozlohu 102 m 2 a dispozice 4+kk.“

Martina oceňuje na domě ještě jednu zajímavost: „Unikátní na něm je to, že není patrový. Myslíme na stáří, kdy už nebudeme chtít chodit do schodů, takže už teď dopředu oceňujeme tuhle výhodu.“

přečíst celé >zobrazit méně >

Odvahu dodalporadce
Otavová Kateřina

kontakt na poradce

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Tarifní varianta
Podkategorie tarifu. Tarif stavebního spoření může mít několik variant.
Číslo na konci názvu tarifní varianty označuje celkovou dobu splatnosti úvěru (překlenovacího úvěru a úvěru ze stavebního spoření).
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti

Údaje v tabulce jsou pouze orientační. Nárok na úvěr ze SS vzniká po dosažení hodnotícího čísla a splnění dalších ustanovení dle platných VOP.

Napište nám

Zanechte nám své kontaktní údaje a my se vám v nejbližší době nezávazně ozveme.

Všechny položky jsou povinné.

Informace zde obsažené nejsou nabídkou (návrhem na uzavření smlouvy) ani veřejným příslibem ČMSS. K získání a využití uvedených produktů a služeb je třeba uzavřít s ČMSS smlouvu a splnit podmínky uvedené ve smlouvě.
ČMSS není povinna smlouvu uzavřít. 2018 © Českomoravská stavební spořitelna, a.s.