Chci půjčit

Dům se dvorem utopeným v betonu

„Přestože byl dům v poměrně špatném stavu, rozhodli jsme se, že jej nakonec koupíme a opravíme podle našich představ.”

David B., Kunovice

2 000 000 Kč

9 měsíců

Dvaatřicetiletý technik v letecké dopravě David hledal původně s manželkou ke koupi byt. Ale když narazili v nabídce realitní kanceláře na dům v Kunovicích, rozhodli se na něj zajet podívat. Navzdory tomu, že svým stavem neodpovídal romantickým představám, mladým manželům padl do oka:
 
„Přestože byl dům v poměrně špatném stavu, rozhodli jsme se, že jej nakonec koupíme a opravíme podle našich představ.“ A že bylo co opravovat: „Dům musel projít kompletní rekonstrukcí. A s ohledem na naše možnosti jsme si dělali v podstatě všecko sami, jen s pomocí naší rodiny. Museli jsme kompletně zaizolovat střechu, udělat elektroinstalaci a rozvody vody, bourali jsme příčky a zvětšovali koupelnu. Právě ke změně dispozice domu kvůli koupelně jsme potřebovali nejvíc odvahy.“

Mladé manžele pak čekala pokládka nových podlah včetně podlahových krytin, rozvody topení, instalace zárubní, posuvných dveří, dveří na balkon, hydroizolace a pokládka dlažby na balkoně. Došlo také na realizaci sádrokartonových podhledů v chodbě a na schodišti, na omítky a výmalbu, v ložnici se dělal vestavěný nábytek. Nakonec se usazovala kuchyňská linka a finišovalo se drobnými dokončovacími pracemi.

Nicméně největší výzva přišla zvenčí: „Dvůr domu byl kompletně zalitý betonem, který se musel rozbít. Vynosit se muselo několik desítek kubíků suti!“
David se ženou dnes po devíti měsících rekonstrukčních prací obývají pět pokojů o luxusní rozloze 200 m 2. „Je to i díky tomu, že spolupráce s ČMSS proběhla na výbornou, díky úvěru jsme mohli uhradit koupi a část rekonstrukce domu.“
přečíst celé >zobrazit méně >

Odvahu dodalporadce
Marek Moštek

kontakt na poradce

V případě financování byla s manžely naprosto pohodová spolupráce. Měli jasnou představu o bydlení a tu jsem jim pomohl zrealizovat. Celé financování proběhlo poměrně hladce, vše na čem jsme se domluvili obě strany bez otálení splnili a za krátký čas mohli čerpat finanční prostředky ze schváleného úvěru. Využili jsme i možnosti snížení úrokové sazby z meziúvěru. V současné době jsou klienty ČMSS nejen rodiče, ale i jejich malý syn. Každé setkání s nimi je velmi srdečné a příjemné.

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Celková doba splatnosti úvěru
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti

Zde uvedené údaje jsou pouze orientační a přesné konkrétní informace vám poskytneme v předsmluvních informacích a v úvěrové smlouvě. Podmínkou poskytnutí meziúvěru je zastavení vkladu na souvisejícím účtu stavebního spoření.

Napište nám

Zanechte nám své kontaktní údaje a my se vám v nejbližší době nezávazně ozveme.

Všechny položky jsou povinné.

Informace zde obsažené nejsou nabídkou (návrhem na uzavření smlouvy) ani veřejným příslibem ČMSS. K získání a využití uvedených produktů a služeb je třeba uzavřít s ČMSS smlouvu a splnit podmínky uvedené ve smlouvě.
ČMSS není povinna smlouvu uzavřít. 2018 © Českomoravská stavební spořitelna, a.s.