Chci půjčit

Dům spolufinancovaný studentkou

„Když jsme zjistili, že bychom financování mohli zvládnout, odhodlali jsme se k tomu splnit si svůj společný sen!“”

Martina a Martin L., Vlčnov

1 200 000 Kč

1 rok

Teprve dvaadvacetiletá studentka Martina a její manžel Martin pracující jako operátor ve zbrojovce se navzdory všem plánům rozhodli ze dne na den změnit svůj život.
 
„Bydleli jsme společně v bytě,“ začíná vyprávět Martin, ale věděli jsme, že se jednoho dne budeme chtít přestěhovat do vlastního domu. Chtěli jsme počkat, až manželka dostuduje. Jenže jsme náhodou narazili na dům ve Vlčnově a bylo. Zamilovali jsme se do něj na první pohled.

Jenže jak řešit financování, když žena ještě pořád studovala? „Naštěstí měla Martina stavební spoření u ČMSS. Zašli jsme se zeptat, jaké by u nich byly podmínky úvěru. Když jsme zjistili, že bychom financování mohli zvládnout, odhodlali jsme se k tomu splnit si svůj společný sen! Ale upřímně, k rozhodnutí půjčit si peníze jsme potřebovali opravdu hodně odvahy. Obava, jestli vše zvládneme, byla velká.“

Kupovaný dům totiž nebyl hned v obyvatelném stavu. „V domě nebyly hotové podlahy, topení, úplně chyběla kuchyň, takže jsme se ihned rozhodli dům i kompletně zrekonstruovat podle našich představ. Ještě stále nás čeká hodně práce, než se nám bydlení podaří dotáhnout ke zdárnému konci,“ vysvětluje Martin a hned začíná vypočítávat, co už ale společně s manželkou doma zvládli: „Rekonstruovali a dodělávali jsme elektroinstalaci, škrábali jsme omítky, malovali, dělali topení a vodu v přízemí domu, nasazovali nový kotel. V obýváku jsme pokládali betonovou podlahu. Tahle místnost nás hodně překvapila. Když jsme totiž odkryli původní krytinu, našli jsme pod ní hliněnou podlahu! Dům si také žádal výměnu oken, dveří a zateplení podkroví. Instalace kuchyňské linky pak už byla radost.“

Manželé teď mají spoustu prostoru pro sebe, a to na ploše 99 m2, bydlení má dispozici 5+1. „Zatím se finančně pohybujeme na 1 200 000 Kč, jsem zvědavý, kolik to bude na konci,“ usmívá se Martin a vzápětí zvážní. „Do budoucna si ale dáme větší pozor na výběr řemeslníků,“ předává dál své zkušenosti.

 

přečíst celé >zobrazit méně >

Úvěr

Otevřete se i smělým představám. Do lepšího bydlení se v klidu pusťte s naším úvěrem.

Odvahu dodalporadce
Radka Koprlová

kontakt na poradce

„Těší mě sledovat radost v očích paní Martiny, když spolu mluvíme o tom, co všechno už s manželem stihli udělat a jaké mají další plány. Jejich případ byl zajímavý, úvěr jsme totiž řešili zrovna v době, kdy na trhu docházelo ke změně podmínek. Vše jsme ale stihli dotáhnout k úspěšnému konci, a to za podmínek pro klienty výhodnějších.“

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Celková doba splatnosti úvěru
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti

Zde uvedené údaje jsou pouze orientační a přesné konkrétní informace vám poskytneme v předsmluvních informacích a v úvěrové smlouvě. Podmínkou poskytnutí meziúvěru je zastavení vkladu na souvisejícím účtu stavebního spoření.

Napište nám

Zanechte nám své kontaktní údaje a my se vám v nejbližší době nezávazně ozveme.

Všechny položky jsou povinné.

Informace zde obsažené nejsou nabídkou (návrhem na uzavření smlouvy) ani veřejným příslibem ČMSS. K získání a využití uvedených produktů a služeb je třeba uzavřít s ČMSS smlouvu a splnit podmínky uvedené ve smlouvě.
ČMSS není povinna smlouvu uzavřít. 2018 © Českomoravská stavební spořitelna, a.s.