Chci půjčit

Kvůli potoku jsme zvedali základovou desku

„Věděli jsme, co nás čeká, a byli jsme připraveni na všechno.“”

Petr K., Bohuslavice u Zlína

2 600 000 Kč

48 měsíců

Touha osamostatnit se vedla osmadvacetiletého IT technika Petra k zásadnímu rozhodnutí. Místo rekonstrukce podkroví domu rodičů, kde mohl s partnerkou bydlet, se rozhodl poohlídnout po něčem zcela vlastním: „Původně jsme sháněli pozemek na novostavbu. Ale kvůli lokalitě, kterou jsme si vyhlídli, jsme zvolili koupi staršího domu a jeho rekonstrukci.“ 

S partnerkou byli shodně klienty ČMSS, oba měli uzavřené stavební spoření, a tak se rozhodli vyžít úvěru od Lišky.

Hned na začátku rekonstrukce je čekala velká výzva – zvedání základové desky o 30 centimetrů kvůli nedalekému potoku. Předtím však museli zbourat starou střechu, krov a některé stěny a příčky.

„Další rekonstrukce už pak probíhala klasicky,“ vypráví Petr. „Vyzdívali jsme nové stěny, připravovali věnec pro nový krov i střechu, pokládali střechu a dům zateplovali. Dům jsme taky osadili novými okny a vnějšími dveřmi, řešili jsme síťování a vnitřní omítky. Dům potřeboval novou elektroinstalaci, pokládaly se podlahy, obklady, dělala se sanita. Nakonec jsme malovali, usazovali kuchyň a dům kompletně nově vybavovali.“

Dům disponuje nejenom skvělou polohou nedaleko Zlína, ale také svou velkorysou rozlohou. Užitná plocha činí 250 m 2 a partneři společně obývají šest pokojů a kuchyň.

„Někdo potřebuje k rozhodnutí pořídit si dům a pustit se do rekonstrukce odvahu, my jsme ji měli. Věděli jsme, co nás čeká, a byli jsme připraveni na všechno. Jen odhadovaná cena byla asi o milion a půl nižší. Díky úvěru od ČMSS jsme ale mohli celou stavbu dobře a v klidu zafinancovat,“ uzavírá Petr.

přečíst celé >zobrazit méně >

Odvahu dodalporadce
Radka Koprlová

kontakt na poradce

Tento případ byl poměrně výjimečný. Z obyčejné koupě a následné rekonstrukce se vyvinula v podstatě výstavba nové nemovitosti. Původní rozpočet byl cca 1 600 000 Kč, ten se ale rapidně navýšil. Díky tomu, že neztratili odvahu a nevzdali se, tak teď bydlí v nádherné ,,novostavbě“. Dům sice ještě není kompletně dokončený, ale i tak je to obrovská změna oproti tomu, co koupili. Samozřejmě jim v tom pomohl velmi výhodný úvěr od ČMSS a.s., na který dosáhli i díky tomu, že si u nás předtím spořili.

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Tarifní varianta
Podkategorie tarifu. Tarif stavebního spoření může mít několik variant.
Číslo na konci názvu tarifní varianty označuje celkovou dobu splatnosti úvěru (překlenovacího úvěru a úvěru ze stavebního spoření).
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti

Údaje v tabulce jsou pouze orientační. Nárok na úvěr ze SS vzniká po dosažení hodnotícího čísla a splnění dalších ustanovení dle platných VOP.

Napište nám

Zanechte nám své kontaktní údaje a my se vám v nejbližší době nezávazně ozveme.

Všechny položky jsou povinné.

Informace zde obsažené nejsou nabídkou (návrhem na uzavření smlouvy) ani veřejným příslibem ČMSS. K získání a využití uvedených produktů a služeb je třeba uzavřít s ČMSS smlouvu a splnit podmínky uvedené ve smlouvě.
ČMSS není povinna smlouvu uzavřít. 2018 © Českomoravská stavební spořitelna, a.s.