Chci půjčit

Modrá fasáda

„Koupili jsme již zasíťovaný pozemek a náš cíl byl jednoduchý. Postavit si přízemní domek, abychom jej mohli užívat i ve stáří. A to se nám nakonec podařilo.”

Ivana L., Lásenice

2 000 000 Kč

2 roky

Pětatřicetiletá Ivana L. hledala pozemek, kam by mohli s manželem a plánovanými potomky co nejdříve utéct z rušného města: „Podmínkou byla pouze občanská vybavenost. V posledních letech jsme žili s manželem v malém panelákovém bytě, a to přesto, že jsme oba vyrůstali v rodinném domě. Když jsme začali řešit děti, řekli jsme si, že když mají přijít, měli bychom jim dopřát to hezké, co jsme zažili sami.“

Ideální pozemek hledali manželé rok, až je potkalo štěstí ve vesnici Lásenice. „Koupili jsme již zasíťovaný pozemek a náš cíl byl jednoduchý. Postavit si přízemní domek, abychom jej mohli užívat i ve stáří. A to se nám nakonec také podařilo. Jsme opravdu šťastní, že jsme dokázali realizovat náš společný sen,“ říká Ivana.
Koupi pozemku uhradili z půjčky a rádi využili i další financování od ČMSS, aby mohli rovnou stavět. V mezičase si nechali zpracovat projekt a oběhali stavební povolení. Vše měli skvěle zorganizované, protože většina prací probíhala svépomocí. „Ať už se jednalo o zemní práce, betonování základové desky, nebo později práce v interiéru, jako zařizování vody, elektřiny nebo topení. Hrubou stavbu, krovy, střechu a okna však samozřejmě dělala odborná firma.“

Když bylo vše důležité hotovo, manželé se do domu nastěhovali. Vůbec jim nevadilo, že fasádu řešili až posléze.

„Nejvíce odvahy jsme potřebovali k vlastní práci,“ směje se Ivana: „Nikdy předtím jsme nic podobného nedělali.“

Přátelé obdivovali, kolik práce mladý pár zvládnul sám, ale Ivana na to má vysvětlení: „Díky stavebnímu vzdělání jsem nemusela v průběhu stavby tolik věcí studovat, věděli jsme přesně, co chceme. Když jsem si třeba spočítala náklady na jímku a domovní čistírnu, zjistila jsem, že čistírna je jenom o pár tisíc dražší, ale odpadnou náklady na vyvážení jímky. Jednou za tři čtvrtě roku vyvezeme kal z jímky, jinak se jedná o naprosto bezúdržbový systém,“ vysvětluje Ivana zajímavost domu, kterou je vedle vytápění tepelným čerpadlem i čištění odpadní vody vlastní domovní čistírnou.

Dům má nyní dispozici 4+kk o obytné ploše 150 m2. Celý projekt navíc končí happy endem – paní Ivaně se nedávno narodil vytoužený potomek: „Velmi oceňuji, že jsem si mohla po odchodu na mateřskou dovolenou snížit splátky a později je i refinancovat. Spolupráce s finanční poradkyní ČMSS byla zkrátka skvělá.“
přečíst celé >zobrazit méně >

Odvahu dodalporadce
Hana Šmejkalová

kontakt na poradce

„Klientka přesně věděla, co chce. O to byla spolupráce snazší. Slyšela dokonce i na možnost refinancování a snížení úroků.“

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Tarifní varianta
Podkategorie tarifu. Tarif stavebního spoření může mít několik variant.
Číslo na konci názvu tarifní varianty označuje celkovou dobu splatnosti úvěru (překlenovacího úvěru a úvěru ze stavebního spoření).
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti

Údaje v tabulce jsou pouze orientační. Nárok na úvěr ze SS vzniká po dosažení hodnotícího čísla a splnění dalších ustanovení dle platných VOP.

Napište nám

Zanechte nám své kontaktní údaje a my se vám v nejbližší době nezávazně ozveme.

Všechny položky jsou povinné.

Informace zde obsažené nejsou nabídkou (návrhem na uzavření smlouvy) ani veřejným příslibem ČMSS. K získání a využití uvedených produktů a služeb je třeba uzavřít s ČMSS smlouvu a splnit podmínky uvedené ve smlouvě.
ČMSS není povinna smlouvu uzavřít. 2018 © Českomoravská stavební spořitelna, a.s.