Chci půjčit

Návrat do krajiny dětství

„Volba padla na vesnici mého dětství, kde zrovna prodávali pozemky na stavbu.“”

Milan L., Netvořice

2 900 000 Kč

18 měsíců

Šestačtyřicetiletý zámečník Milan se narodil a vyrůstal v Praze. Už od dětství ale jezdíval s rodiči na chatu do Netvořic. Příroda mu byla vždy blízká, takže když poznal podobně smýšlející partnerku, rozhodli se společně opustit město, odstěhovat se na venkov a postavit si vlastní dům.
 
„Klienty ČMSS jsme byli mnoho let. Pomocí Lišky jsme financovali už náš první byt, a protože vše dopadlo dobře, rozhodli jsme se na ČMSS obrátit i podruhé,“ vypráví podrobnosti spolupráce s ČMSS pan Milan. Partneři původně zvažovali koupit starší nemovitost k rekonstrukci. Ale postupem času došli k rozhodnutí postavit si dům vlastní, který přesně naplní jejich představy. „Volba padla nakonec právě na Netvořice, kde se zrovna objevily pozemky na prodej. Takže bylo rozhodnuto.“

Na zakoupeném pozemku nejprve realizovali hrubou stavbu, nemovitost zasíťovali, udělali rozvody a osadili okna a dveře. Po vnitřních omítkách je teď čeká lití a pokládka podlahy, vybavení domu sanitou, zateplování stropu a podbíjení. Pak už stačí jen vymalovat a na závěr nahodit fasádu. „V neposlední řadě ještě budeme pokračovat s terénními úpravami a musíme postavit plot,“ svěřuje se pan Milan se svými nejbližšími plány.

„Odvahy k tomu začít stavět jsme měli dostatek. Od začátku jsme přesně věděli, co a jak chceme, snad jen jsme se stavbou mohli začít dříve,“ usmívá se pan Milan a zároveň s tím přiznává: „Samozřejmě jsme si při stavbě taky užili svoje, třeba při vyjednávání stavebního povolení nebo při jednání o posílení přípojky elektrického proudu.“

Dům v Netvořicích bude mít po dokončení dispozici 4+kk a rodině nabídne užitnou plochu 110 m2.

 

přečíst celé >zobrazit méně >

Odvahu dodalporadce
Aneta Menyházová

kontakt na poradce

Tento úžasný pár snil o vlastním rodinném domě. Díky historii u ČMSS dosáhli na mimořádnou možnost financovat výstavbu domu bez nutnosti zajištění nemovitostí a nemuseli se vydat z vlastních prostředků rodiny, což jim situaci velmi ulehčilo i z hlediska načasování výstavby.

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Celková doba splatnosti úvěru
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti

Zde uvedené údaje jsou pouze orientační a přesné konkrétní informace vám poskytneme v předsmluvních informacích a v úvěrové smlouvě. Podmínkou poskytnutí meziúvěru je zastavení vkladu na souvisejícím účtu stavebního spoření.

Napište nám

Zanechte nám své kontaktní údaje a my se vám v nejbližší době nezávazně ozveme.

Všechny položky jsou povinné.

Informace zde obsažené nejsou nabídkou (návrhem na uzavření smlouvy) ani veřejným příslibem ČMSS. K získání a využití uvedených produktů a služeb je třeba uzavřít s ČMSS smlouvu a splnit podmínky uvedené ve smlouvě.
ČMSS není povinna smlouvu uzavřít. 2018 © Českomoravská stavební spořitelna, a.s.