Chci půjčit

Nízkoenergetický dům se zahradou

„O pomoc jsme požádali architekta a poprosili jej, aby skloubil lokalitu s našimi požadavky na moderní nízkoenergetické bydlení.“”

Lubor Z., Žernov

4 000 000 Kč

3 roky

Přání, jak bydlet, jsou různá. Lubor, který pracuje jako výkonný ředitel společnosti, se rozhodl postavit si dům, který není pro danou lokalitu vůbec typický. Cesta k němu ale nebyla přímá: „Původně jsme totiž uvažovali o rozšíření původního bydlení půdní vestavbou. Ale poté, co jsme si vše řádně spočítali, jsme zjistili, že výhodnější bude postavit si dům nový.“

Zahrada, kterou pro stavbu zvolili, patřila původně rodině Luborovy manželky. „Bydleli jsme asi deset kilometrů odsud, ale často na zahradu jezdili. Líbilo se nám tady, takže jsme se nakonec rozhodli zůstat v Žernově natrvalo.“

Manželé měli spoření u ČMSS, a tak padlo rozhodnutí, jak stavbu financovat, na jejich úvěr.

„S manželkou jsme byli zvyklí na otevřený prostor, který jsme chtěli přenést i do nového bydlení. A tak jsme požádali o spolupráci architekta a poprosili jej, aby skloubil lokalitu s našimi požadavky na moderní nízkoenergetické bydlení. Rozhodnout se pro atypické bydlení si žádalo velkou dávku odvahy, protože jsme tušili komplikace. Architekt nás překvapil, zásadního rozhodnutí s ním spolupracovat, nelitujeme. Ovlivnil podobu celého domu.“

Před tím, než stavba vůbec začala, bylo nutné upravit terén, až pak se mohla začít lít základová deska a připravovat se sítě. Poté už vznikala hrubá stavba, střecha. A dům se pomalu rodil do dnešní podoby. Když bylo vše hotovo, získal ještě krásné vnější obložení ze dřeva.

„V současné době už jen upravujeme zahradu,“ vysvětluje Lubor a vedle pana architekta si pochvaluje také finančního poradce ČMSS.

Přestože má dům jenom 5 samostatných pokojů, jeho rozloha je úchvatná – představuje 200 m2 obytné plochy!
přečíst celé >zobrazit méně >

Odvahu dodalporadce
. .

kontakt na poradce

Otázka bydlení se řešila s předstihem. Klienti měli jasný cíl, pouze ladili o jakou stavbu se bude jednat. S financováním mi pomáhal můj nadřízený pan Středa, protože druh této stavby byla i pro mne novinkou. Vše se podařilo a vznikl krásný domov. Musím podotknout, že pan i paní jsou velmi milí lidé a je s nimi velmi dobrá komunikace.

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Tarifní varianta
Podkategorie tarifu. Tarif stavebního spoření může mít několik variant.
Číslo na konci názvu tarifní varianty označuje celkovou dobu splatnosti úvěru (překlenovacího úvěru a úvěru ze stavebního spoření).
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti

Údaje v tabulce jsou pouze orientační. Nárok na úvěr ze SS vzniká po dosažení hodnotícího čísla a splnění dalších ustanovení dle platných VOP.

Napište nám

Zanechte nám své kontaktní údaje a my se vám v nejbližší době nezávazně ozveme.

Všechny položky jsou povinné.

Informace zde obsažené nejsou nabídkou (návrhem na uzavření smlouvy) ani veřejným příslibem ČMSS. K získání a využití uvedených produktů a služeb je třeba uzavřít s ČMSS smlouvu a splnit podmínky uvedené ve smlouvě.
ČMSS není povinna smlouvu uzavřít. 2018 © Českomoravská stavební spořitelna, a.s.