Chci půjčit

Pejsek jako záminka pro pořízení domu

„Lituji jedině toho, že jsem se k vlastnímu domu neodhodlala mnohem dříve.“”

Michaela J., Lysá nad Labem

1 720 000 Kč

2 měsíce

Důvodů, proč si dopřát vlastní dům, je mnoho. Pro bankovní úřednici Michaelu jím bylo pořízení pejska.

„Byl to vlastně poslední impuls k tomu, abych si splnila sen o vlastním bydlení. Celý dosavadní život jsem totiž strávila v paneláku a vlastní dům dlouho zůstával jen snem. Když už ale přišel pejsek, bylo jasné, že v bytě s ním zůstat nemůžu.“

Michaela se tak po čtyřicítce rozhodla zásadně změnit přístup k bydlení. Nejdřív ale bylo nutné najít správné místo, potažmo nemovitost. „Zaměřila jsem se na nemovitosti, na které bych jednak dosáhla finančně. A také pro mě bylo důležité, abych se z domu snadno dostala za prací do Prahy.“ Ideální lokalitou se zdála být Lysá nad Labem, kde si Michaela nakonec jednu stavbu i vyhlídla.

Bývalá majitelka však nemovitost využívala spíše jenom sezónně k rekreaci. Mladou bankovní úřednici tak čekal nelehký úkol - přizpůsobit stavbu celoročnímu provozu.

Než začala s rekonstrukcí, rozhodla se dům na čas zabydlet, aby pochopila, jak stavba funguje a co je skutečně třeba udělat. Tohle rozhodnutí se jí nakonec při přestavbě vyplatilo. Přesně věděla, které části domu je třeba zbourat, jak optimálně vyzdít koupelnu, jak řešit rozvody vody, topení i elektroinstalaci. Nakonec se rekreační domek dočkal i nové podlahy a dveří, omítek, sanity i kuchyňské linky.

„Celou dobu jsem překonávala strach, jestli vůbec péči o dům zvládnu a zdali moje rozhodnutí změnit způsob života nebylo příliš unáhlené,“ vypráví Michaela. „Teď už ale o ničem nepochybuji,“ vypráví sympatická majitelka domku s dispozicí 4+kk a 80 m 2 . „Jedině snad lituji rozhodnutí, že jsme se k vlastnímu domku neodhodlali dříve.“

Velkou podporu našla Michaela v místní firmě, která jí pomohla nemovitost rychle a dobře zrekonstruovat. „Tohle je dnes skoro unikát!“ vypráví bankovní úřednice a děkuje i své finanční poradkyni: „Jako dlouholetá klientka ČMSS jsem byla rozhodnutá koupi i rekonstrukci financovat právě z úvěru od Lišky. K mé velké spokojenosti vše proběhlo absolutně skvěle,“ uzavírá.

přečíst celé >zobrazit méně >

Odvahu dodalporadce
Edita Kučerová

kontakt na poradce

Paní Michaela financování přes stavební spoření velmi dobře zná, jelikož je z oboru. I díky tomu bylo jednání a doložení podkladů ze strany klientky velmi rychlé. V současné době žije v rodinném domku a po zahradě se spokojeně prohání její psí kamarád!

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Tarifní varianta
Podkategorie tarifu. Tarif stavebního spoření může mít několik variant.
Číslo na konci názvu tarifní varianty označuje celkovou dobu splatnosti úvěru (překlenovacího úvěru a úvěru ze stavebního spoření).
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti

Údaje v tabulce jsou pouze orientační. Nárok na úvěr ze SS vzniká po dosažení hodnotícího čísla a splnění dalších ustanovení dle platných VOP.

Napište nám

Zanechte nám své kontaktní údaje a my se vám v nejbližší době nezávazně ozveme.

Všechny položky jsou povinné.

Informace zde obsažené nejsou nabídkou (návrhem na uzavření smlouvy) ani veřejným příslibem ČMSS. K získání a využití uvedených produktů a služeb je třeba uzavřít s ČMSS smlouvu a splnit podmínky uvedené ve smlouvě.
ČMSS není povinna smlouvu uzavřít. 2018 © Českomoravská stavební spořitelna, a.s.