Chci půjčit

Rekonstrukce byla boj

„Na co jsme sáhli, to bylo špatné!“”

Martin a Robert V., Praha 9

200 000 Kč

1 rok

Ne každé dědictví znamená výhru. Přesvědčili se o tom sourozenci Martin a Robert z Prahy 9. Zdědili totiž dům po mamince, a tím začaly jejich velké starosti: „Nejdříve jsme mysleli, že dům prodáme, protože byl v opravdu zanedbaném stavu. Ale nakonec jsme se rozhodli, že se navzdory všemu pustíme do rekonstrukce. Nějaké peníze jsme měli, a protože jeden z nás měl u ČMSS stavební spoření, rozhodli jsme se požádat o malý úvěr od Lišky, který nám nakonec velmi pomohl,“ vyprávějí sourozenci. „Ale upřímně? Nebýt naší poradkyně, slečny Sebíňové, asi bychom rekonstrukci ani nedokončili. Byl to totiž dost boj,“ popisují bratři.
 
„Nejdříve jsme museli v domě odkrýt jednotlivé vrstvy a při každé jsme byli zoufalejší a zoufalejší. Sundali jsme například podlahy a zjistili, že podloží je úplně prohnilé. Na dvorku byl zase starý popraskaný beton na jílovo-pískovcovém podloží. Tím pádem muselo všechno pryč a pak se naváželo nové podloží. A tak to bylo v podstatě se vším. Na co jsme šáhli, to bylo špatné.“

Vedle kompletní rekonstrukce podlah v celém domě a likvidace starých betonových povrchů venku čekalo bratry i odstraňování starých omítek a nanášení nových, řešení elektřiny, vody, odpadů, plynu a topení, snižování stropů a sádrokartonářské práce, budování koupelny a toalety. A do toho se ještě odizolovával dvorek kvůli odvodnění pískovcového podloží a připojovalo se čerpadlo na vodu ze studny.

„Nejvíc odvahy jsme potřebovali k rozhodnutí se do rekonstrukce vůbec pustit. Skutečně, kam jsme sáhli, tam se objevil problém.“

Po roce náročných rekonstrukcí se ale bratři odměnili dvěma byty, které si v domě zřídili – jeden 2+1 a druhý 3+1, dohromady o rozloze 210 m2. „Kdybychom však mohli dnes něco změnit, bylo by to rozhodnutí dům neopravovat, ale zbořit a raději postavit nový. Rekonstrukce byla skutečně náročná, nějakých šedesát procent práce jsme si dokonce udělali sami. Jen těch kontejnerů odpadu jsme vyvezli několik desítek!“ usmívají se bratři.

 

přečíst celé >zobrazit méně >

Stavební spoření

Nejlepší volba pro bezrizikové zhodnocení peněz. Otevřete si cestu k výhodnému úvěru.

Odvahu dodalporadce
Ester Sebíňová

kontakt na poradce

Když jsem se s Robertem a Martinem seznámila, stáli před velkým rozhodnutím. Dům, který zdědili, potřeboval rekonstrukci. Jak velký krok to opravdu bude, netušili. Klienti do rekonstrukce vkládali vlastní prostředky, které však nestačily. Během našich rozhovorů jsem je přesvědčila, že každá rekonstrukce je vždy dražší, než se na počátku zdá, a proto jsme se s klienty domluvili, že si místo původních 150 000 Kč půjčí 200 000 Kč. Jak to v životě bývá, hodila se jim nakonec celá částka. Bratři si většinu stavebních prací udělali svépomocí. O to víc teď můžou být na svou nemovitost pyšní. I to je důvod, proč si jich tolik vážím. Robert s Martinem patří mezi tu skupinu klientů, kteří se v průběhu času stanou přáteli, což je přesně ten důvod, proč mě práce baví.

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Celková doba splatnosti úvěru
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti

Zde uvedené údaje jsou pouze orientační a přesné konkrétní informace vám poskytneme v předsmluvních informacích a v úvěrové smlouvě. Podmínkou poskytnutí meziúvěru je zastavení vkladu na souvisejícím účtu stavebního spoření.

Napište nám

Zanechte nám své kontaktní údaje a my se vám v nejbližší době nezávazně ozveme.

Všechny položky jsou povinné.

Informace zde obsažené nejsou nabídkou (návrhem na uzavření smlouvy) ani veřejným příslibem ČMSS. K získání a využití uvedených produktů a služeb je třeba uzavřít s ČMSS smlouvu a splnit podmínky uvedené ve smlouvě.
ČMSS není povinna smlouvu uzavřít. 2018 © Českomoravská stavební spořitelna, a.s.