Chci půjčit

Světlý dům 4+kk

„Pořídit si byt na sídlišti vychází stejně, jako pořídit si dům na vesnici, ale navíc s bonusem garáže a pozemku.”

Jiří K., Včelná u Českých Budějovic

2 450 000 Kč

1 rok

Vychovatel Jiří K. se odvážně pustil do stavebního projektu v pouhých dvaceti čtyřech letech. Odvahou a houževnatostí, s jakou vstupovali s partnerkou do náročné dostavby rodinného domu, totálně překvapil a ohromil dokonce i ostřílenou finanční poradkyni ČMSS.

„Byli jsme motivovaní z paneláku. Zjistili jsme totiž, že pořídit si byt na sídlišti vychází stejně, jako dům na vesnici,“ vysvětluje Jiří. „U koupě rodinného domu je navíc bonusem garáž a pozemek.“ Jeho partnerka jej hned doplňuje: „Jirka je velkou hnací silou všeho. Pořád před sebou vidí jenom krásnou budoucnost.“
Mladý pár nejprve hledal parcelu, na které by mohli stavět, ale když narazili na pozemek s hrubou stavbou ve Včelné, byli rozhodnuti. Chvíli počítali a zjišťovali, jestli koupi a dostavbu zvládnou splácet, ale pak oslovili finanční poradkyni ČMSS, která jim pomohla vymyslet dobrý plán. Posléze začalo jednání s realitní kanceláří, a když se domluvili, teprve vypukly samotné stavební práce.

Jiří popisuje projekt lakonicky: „Byla to dřina, ale i bláznivý relax,“ směje se. „Kolem stavění jsem se naučil spoustu věcí. Od nákupu dobrého materiálu, dokončování půdorysů, budování příček, přes rozvody elektriky, vody, omítky, štuky, po izolování podlahy, řešení topení a sádrokartonů.“

Dnes už má pozemek za sebou dokonce i terénní úpravy a obhání jej plot.

„Nejvíc odvahy jsme potřebovali, když jsme se pustili do prvních splátek. Bylo nutné se smířit s faktem, že zkrátka budeme muset splácet. Přemýšleli jsme, jestli spíš nechceme cestovat, ale nakonec zvítězil pocit jistoty a bezpečí v podobě stálého domova. Bydlet v pronájmu jsme už nechtěli.“

A byť je na domě stále ještě co dělat, Jiří s partnerkou si vlastní 4+kk pochvalují: „Poloha domu se nám od prvního okamžiku zdála sama o sobě unikátní – máme to kousek do města, přitom nám za domem roste les. Teď navíc i vidíme, že celková orientace domu je skvělá – prakticky celý den máme doma krásné světlo,“ uzavírá Jiří.
přečíst celé >zobrazit méně >

Odvahu dodalporadce
Michaela Kubaštová

kontakt na poradce

„Důležité je zmínit, že meziúvěr vyšel klientům i vzhledem k jejich nízkému věku lépe, než by dopadla hypotéka. Ta by totiž byla v jejich případě na prvních 6 let příliš vysoká. Naše vzájemná komunikace ale byla otevřená a reálná, a proto bylo uskutečnění představ pana Jiřího možné.“

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Tarifní varianta
Podkategorie tarifu. Tarif stavebního spoření může mít několik variant.
Číslo na konci názvu tarifní varianty označuje celkovou dobu splatnosti úvěru (překlenovacího úvěru a úvěru ze stavebního spoření).
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti

Údaje v tabulce jsou pouze orientační. Nárok na úvěr ze SS vzniká po dosažení hodnotícího čísla a splnění dalších ustanovení dle platných VOP.

Napište nám

Zanechte nám své kontaktní údaje a my se vám v nejbližší době nezávazně ozveme.

Všechny položky jsou povinné.

Informace zde obsažené nejsou nabídkou (návrhem na uzavření smlouvy) ani veřejným příslibem ČMSS. K získání a využití uvedených produktů a služeb je třeba uzavřít s ČMSS smlouvu a splnit podmínky uvedené ve smlouvě.
ČMSS není povinna smlouvu uzavřít. 2018 © Českomoravská stavební spořitelna, a.s.