Chci půjčit

Tři nové bytové jednotky

„Rozhodl jsem se vzít rekonstrukci z gruntu – doslova od střechy po sklep.“”

Marian K., Ostrava

1 400 000 Kč

6 měsícu a stále pokračuje

Jednatřicetiletý Marian zdědil dům po prarodičích a rozhodl se jej zrekonstruovat. Neměl však dostatek finančních prostředků, a tak se pokoušel oslovit hned několik finančních institucí, které by mu pomohly rekonstrukci zafinancovat. „U všech jsem však měl bohužel problém získat úvěr oproti ručení nemovitostí. Naštěstí jsem se obrátil i na ČMSS, u které jsem uzavřel smlouvu o stavebním spoření, a pak už úvěr problém nebyl,“ vysvětluje mladý sympatický barman svou cestu k bydlení. To však od počátku zamýšlel využít jinak, než pro sebe.

„Od začátku bylo jasné, že dům bude potřebovat kompletní rekonstrukci i proto, že v budoucnu uvažuji o jeho pronájmu a stav samozřejmě ovlivní cenu pronájmu. Rozhodl jsem se proto vzít rekonstrukci z gruntu – doslova od střechy po sklep.“

Došlo k výměně krovů a komína, oken, vchodových dveří. Dělaly se nové rozvody vody, odpadů a elektřiny. Pokládala se nová podlaha a dlažba, dělaly se omítky. Potřeba bylo i nové topení, takže se pořizoval nový kotel, předělávala se koupelna a přistavovala ještě druhá, opravoval se sklep i kotelna. Nakonec se dávala do pořádku kuchyně, kupovala se nová linka a do ní i nové elektrospotřebiče.

„O tom, zdali mám na rekonstrukci odvahu, jsem vůbec nepřemýšlel. Věděl jsem, do čeho jdu a co chci. I když jsem zpočátku netušil, že nakonec dojde i na rekonstrukci střechy a výměnu části krovů.“

Rekonstrukce se panu Marianovi vyplatila. Dům s užitnou plochou 150 m2 nyní disponuje hned třemi bytovými jednotkami, dva jsou menší byty 1+1, jeden luxusní 4+kk.

„Na rekonstrukci mě mrzí, že jsem mohl přistavět ještě jeden další pokoj, ale to třeba udělám příště,“ uzavírá Marian. Je výborným příkladem toho, jak se dá pořídit bydlení jako investice do budoucna.

přečíst celé >zobrazit méně >

Odvahu dodalporadce
Otavová Kateřina

kontakt na poradce

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Tarifní varianta
Podkategorie tarifu. Tarif stavebního spoření může mít několik variant.
Číslo na konci názvu tarifní varianty označuje celkovou dobu splatnosti úvěru (překlenovacího úvěru a úvěru ze stavebního spoření).
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti

Údaje v tabulce jsou pouze orientační. Nárok na úvěr ze SS vzniká po dosažení hodnotícího čísla a splnění dalších ustanovení dle platných VOP.

Napište nám

Zanechte nám své kontaktní údaje a my se vám v nejbližší době nezávazně ozveme.

Všechny položky jsou povinné.

Informace zde obsažené nejsou nabídkou (návrhem na uzavření smlouvy) ani veřejným příslibem ČMSS. K získání a využití uvedených produktů a služeb je třeba uzavřít s ČMSS smlouvu a splnit podmínky uvedené ve smlouvě.
ČMSS není povinna smlouvu uzavřít. 2018 © Českomoravská stavební spořitelna, a.s.